اعزام رایگان ۵۰۰ زائر بار اولی به حرم مطهر رضوی

  • زائر
  • ۳ام آذر ۱۳۹۴
  • 0 دیدگاه

حمید عسگری سواد جانی، مدیرکل مؤسسات خیریه و امور اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به سومین مرحله اجرای طرح زائران حرم رضوی در سال جاری گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف به عنوان متولی موقوفات ، اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش است و در همین راستا با استخراج دقیق آمار موقوفات مرتبط با موضوع زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) اقدام به برگزاری سومین مرحله طرح کشوری زائران حرم رضوی کرده است.

وی با اشاره به اجرای این طرح در سال های گذشته افزود: تجربه اجرای موفق این طرح در دو سال گذشته باعث شد تا امسال نیز برای سومین سال متوالی این طرح اجرایی شود.
مدیر کل موسسات خیریه و امور اجتماعی سازمان اوقاف افزود: این طرح در دو نوبت برگزار می شود که در مرحله نخست از ۲۶ تا ۲۹ آبان ، ۱۹۴ زائر از ۱۵ استان کشور به مشهد مقدس اعزام شدند و در مرحله دوم از امروز ۳ آذر تا ششم آذرماه ۲۱۵ زائر از استانهای آذربایجان غربی ، تهران و کرمان به مشهد مقدس اعزام می شوند.
وی با اشاره به اینکه در مجموع ۵۰۰ نفر از مشتاقان زیارت امام رضا (ع) که بار اولی هستند به آستان بوسی امام هشتم اعزام می شوند، خاطرنشان کرد: سهمیه اعزام زائر در هر استان براساس میزان عواید موقوفات مرتبط آن استان است که با توجه به اولویت هایی که به استان ها ابلاغ شده افراد شناسایی و اعزام می شوند.
عسگری با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی طرح متذکر شد: در بدو ورود زائران به مشهد مقدس ، مراسم استقبال با حضور روحانیون مجری طرح همراه با اجرای برنامه چاوش خوانی و قرائت زیارت خاصه برگزار می شود.
وی اظهارداشت: در شب اول ورود زائران حرم رضوی نیز جلسه ای توجیهی برگزار و طی آن نسبت به وقف و واقفین این عرصه توجیه می شوند.
مدیر کل موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به لزوم ارتقاء سطح معرفتی زائران تصریح کرد: در راستای افزایش معرفت و بصیرت دینی زائران، کتابی با عنوان «بهشت مهربانی» تهیه شده است که در قالب یک بسته فرهنگی به زائرین اهدا می شود.
عسکری در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته و لزوم بهره گیری از فضای معنوی آستان مقدس علی ابن موسی الرضا (علیه السلام)، در رواق دارالهدایه برنامه های متنوع فرهنگی از جمله برگزاری سخنرانی و مداحی ، تبیین سنت حسنه وقف ، ذکر نام واقفین و لزوم زیارت نیابتی از سوی واقفین خیراندیش ، برگزاری مسابقه کتابخوانی پیرامون آثار و فضیلت زیارت و وقف ، بازدید از نمایشگاه حکایت آفتاب در حرم مطهر ، پاسخگویی به مسائل شرعی و مشاوره خانوادگی و غیره برگزار می شود.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!